Interdiszciplináris Gerontológia Kutatócsoport

Célja:

A Gerontológia az egyik olyan multidiszciplináris tudományág, mely rendkívül sok más ággal átfed. Ez az interdiszciplinaritása lehetővé teszi azt is, hogy egyes jelenségeket komplex módon lehessen vizsgálni. Ez a megközelítési lehetőség hívta életre a gerontológiai kutató csoportot. A csoporton belül szociológusok, szociális szakemberek, geriáterek és biogerontológiával foglalkozó szakemberek közösen vizsgálják demográfiai jelenségek, - mint pl. a társadalom elöregedése – szociális és orvosi kérdések, - mint pl. az idősgondozás vagy ápolás és az öregedés egyes biológiai folyamatainak és betegségeinek, - mint pl. genetikai változások vagy az Alzheimer kór – kialakulását és okait.

A főbb kutatási területek

• Az öregedés genetikai, génexpressziós és epigenetikai változásai
  • Az elöregedő társadalom demográfiai jelenségei
  • Az öregedéssel kapcsolatos betegségek vizsgálata