Idegennyelvi részleg

Vezető nyelvtanár: Tilki Ágnes

Nyelvtanárok

Alaptevékenységünk
Az Idegennyelvi Részleg alapvető feladata a Karon folyó nyelvoktatás rendszerének kidolgozása és a nyelvoktatás biztosítása annak érdekében, hogy a hallgatónik minél nagyobb arányban szerezzék meg nyelvvizsgájukat még a képzési idő alatt. Tevékenységünk magában foglalja az első 3 félévben oktatott általános idegen nyelv, valamint az angol és német szaknyelv oktatását is. A 2015-ben felvételt nyert hallgatók számára - amennyiben nem rendelkeznek a képzési és kimeneti követelményekben előírt nyelvvizsgával - mind az általános nyelv mind a szaknyelv kötelező. A vonatkozó szabályok a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban találhatók
A kötelező tárgyakon kívül választható tárgyakat is hirdetünk, melyek az írásbeli és szóbeli nyelvvizsgára készítik fel a hallgatókat.
A latin nyelv oktatását az Idegennyelvi Részleg latin szakos nyelvtanára végzi. A szaknyelv oktatásában az idegennyelvi Részleg nyelvtanárai által készített jegyzeteket használjuk, ezek egy része a TÁMOP-4.1.2.D-12/1/KONV-2012-0008 "SZAK-NYELV-TUDÁS" - Az idegen nyelvi képzési rendszer fejlesztése a Debreceni Egyetemen" című projekt keretén belül íródott. Az órák egy részét a projekten belül kialakított nyelvi laborban tartjuk.

A DExam vizsgaközpont akkreditált vizsgahelye

DExam

Fontos változások a DExam vizsgarendszerben

Fontos változások és könnyítések léptek életbe a DExam vizsgarendszerben 2019 júliusától, amelyekkel a vizsgázók a 2019. évi őszi vizsgaidőszakban találkoznak először.

Szótárhasználat

• Minden szinten használható akár egynyelvű, akár kétnyelvű nyomtatott szótár az Íráskészség vizsgarészen.
  • A középfokú (B2) és felsőfokú (C1) Beszédkészség vizsgarészen az 1. feladatra való felkészülés során a vizsgázók egynyelvű és/vagy kétnyelvű nyomtatott szótárt használhatnak.

A felsőfokú (C1) Olvasáskészség és nyelvismeret vizsgarészből kikerült a Hiányos szöveg kiegészítése szókészletből és a Hibajavítás feladat, így a vizsgán kettővel kevesebb - 6 helyett csak 4 - feladatot kell megoldani.
Erre 90 perc áll a vizsgázók rendelkezésre.

Vizsganaptár

Letölthető jelentkezési lap

Online jelentkezés

Vizsgaszabályzat

Vizsgadíj

Ügyfélszolgálat:
DE Egészségügyi Kar
Nyíregyháza, Sóstói út 2-4.
A épület 120-as iroda
Telefon: +36-42/598-259 vagy +36-20/331-7519

Nyitva tartás:
H - Cs: 10:00 - 15:30;
P:           8:00 - 13:30.

Ügyfélszolgálat-vezető: Sivadó Márta

Vizsgahely vezető: Tilki Ágnes +36-30/488-1187

Az Idegennyelvi Részleg nyelvtanárai:

Alaptevékenységünk
Az Idegennyelvi Részleg alapvető feladata a Karon folyó nyelvoktatás rendszerének kidolgozása és a nyelvoktatás biztosítása annak érdekében, hogy a hallgatóink minél nagyobb arányban szerezzék meg nyelvvizsgájukat még a képzési idő alatt. Tevékenységünk magában foglalja az első 3 félévben oktatott általános idegen nyelv, valamint az angol és német szaknyelv oktatását is. A felvételt nyert hallgatók számára - amennyiben nem rendelkeznek a képzési és kimeneti követelményekben előírt nyelvvizsgával - mind az általános nyelv mind a szaknyelv kötelező. A vonatkozó szabályok a Tanulmányi és Vizsgaszabályzat-ban találhatók.
A kötelező tárgyakon kívül szabadon választható tárgyakat is hirdetünk, melyek az írásbeli és szóbeli nyelvvizsgára készítik fel a hallgatókat.
Egészségügyi alapszakokon a latin nyelv kötelező, melynek oktatását az Idegennyelvi Részleg latin szakos nyelvtanára végzi.

Frissítés dátuma: 2019.09.10.