01 júl
Ünnepi megemlékezés Semmelweis Nap alkalmából
A Szent Damján Görögkatolikus Kórházban ünnepi megemlékezést tartottak.
Megjelent az Acta Medicinae et Sociologica
Megjelent az Acta Medicinae et Sociologica aktuális száma.
ÚNKP – lehetőség fiatal kutatóknak
A Debreceni Egyetem csaknem 200 fiatal kutatója adott számot az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében született tudományos eredményeiről az intézmény Tudományos Igazgatóságának június 13-i online konferenciáján.
Kezdődnek a diplomaosztók!
Hétvégén megkezdődnek a nyári diplomaosztó ünnepségek a Debreceni Egyetemen, csaknem négyezer végzős veheti át oklevelét a következő hetekben. Elsőként, június 17-én, pénteken 10 és 13 órai kezdettel a Gazdaságtudományi Kar végzett hallgatói veszik át oklevelüket a Főépület Díszudvarán.
Egyetemi egészségmegőrzés a gyermeknapon
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara rendhagyó egészségmegőrző programmal csatlakozott a Debreceni Művelődési Központ homokkerti gyermeknapi rendezvényéhez. Az eseményen a dietetikus és gyógytornász hallgatók a gyerekek és a szülők figyelmét is felhívták az egészséges életmód fontosságára.
Diáktudomány 7. – Közösen a tudományért
„Diáktudomány 7.– Közösen a tudományért”– kötet bemutatója. A kötet az idei helyi TDK Konferencián kimagasló eredményt elért pályamunkákból született.
XXXII. Országos Szülésznő-Védőnő-Gyermekápoló Konferencia
Konferencián vettek részt az Ápolási és Szülésznői Tanszék dolgozói és hallgatói.
„Legyél te is életmentő”
Első helyen végeztek a Megyei Elsősegélynyújtó Versenyen a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának mentőtiszthallgatói. A fiatal tehetségek győzelmüknek köszönhetően az országos döntőben képviselhetik az intézményt.
Új eljárás a neuroendokrin daganatok kezelésében
Már a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában is elérhető az az új izotópos kezelés, amelyet eddig csak néhány európai intézetben alkalmaztak. Az új eljárással Debrecenben először május 12-én kezeltek egy neuroendokrin daganatban szenvedő beteget.
Jövőt formáló népegészségügy
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának hét szakembere mutatta be tudományos tevékenységét és kutatási eredményeit a Budapesten megrendezett XIV. Fiatal Higiénikusok Fórumán. Egyebek mellett a prevencióról, az alternatív élelmiszerekről és a táplálkozási szokásokról esett szó.