Kutatótábor
Tudósjelöltek versenye Debrecenben
Rekordszámú, több mint 700 diáktudós vesz részt a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján, amelynek április 23-26. között a Debreceni Egyetem ad otthont. A rendezvényen 563 tudományos előadás hangzik el.
Evés ésszel vagy ész nélkül
Nem elég hatékonyak a címkék és az adóemelés, új stratégiára van szükség ahhoz, hogy több egészségvédő élelmiszert fogyasszanak a magyarok – az új lehetőségek megvitatására rendezett szakmai konferenciát a Debreceni Egyetem.
A sugársebészet élvonala Debrecenben
Közép-Kelet-Európában először a Debreceni Egyetemen rendezik meg a Nemzetközi Sugársebészeti Társaság továbbképzését április 11-12-én. A debreceni szakemberek világszínvonalú munkájának elismerése, hogy az intézmény adhat helyet a tanfolyamnak.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
29 már
Nobel-díjas biokémikusé az uDEsia-díj
Arieh Warshel világhírű biokémikus az első, akinek University of Debrecen Science Impact Award (uDEsia) díjat adományozott a Debreceni Egyetem. A Nobel-díjas kutató Szilvássy Zoltán rektortól vette át a tudományos elismerést március 29-én.
25 már
Az emberi kapcsolatok fontossága
Flashmobbal és kerekasztal-beszélgetéssel hívták fel a figyelmet az emberi kapcsolatok fontosságára a szociális munka világnapjához kapcsolódva a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.