EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGI ELŐKÉSZÍTŐK
A sikeres emeltszintű érettségi megszerzéséhez kívánunk hozzájárulni, felkészítő ONLINE tanfolyammal.
Nemzetközi Interdiszciplináris Konferencia és Könyvbemutató
A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat; Jövőformáló Tudomány – Generációk Egymásért címmel induló rendezvény második programeleme kerül megrendezésre
Legendás testnevelőkre emlékeztek
A Debreceni Egyetem egykori testnevelőinek emlékére tartott koszorúzást az intézmény Sporttudományi Koordinációs Intézete a sportcampuson elültetett emlékfánál. A DESKI igazgatója szerint a mindenkori testnevelők munkáját alapozták meg a néhai pedagógusok.
Újabb lehetőség a kutatóknak
Többek között egészségszociológiával, pedagógiával foglalkozó periodikát adott ki a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A sokféle tématerületen végzett kutatásokat összegző tanulmánykötetet pénteken online rendezvényen mutatták be.
Sikeres habilitáció!
Dr. Jóna György, Karunk Szociális és Társadalomtudományi Intézetének adjunktusa 2020. november 2-án sikeres habilitációs előadást tartott.
Jövőformáló Tudomány – Generációk Egymásért
A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozathoz kapcsolódva, Életmód és Egészségszociológiai Interdiszciplináris kutatások című könyv bemutatója.
Egyetemi önkéntesek a védekezésben
A Debreceni Egyetem is részt vesz a járványügyi tesztelésben. Az Egészségügyi Kar hallgatói Szlovákiában kapcsolódtak be a mintavételezésbe, az Általános Orvostudományi Kar hallgatói pedig Magyarországon segítik a koronavírus elleni védekezést.
Szobor a neves orvosprofesszornak
Szabó Gábor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának iskolateremtő egyetemi tanára, a jogelőd Debreceni Orvostudományi Egyetem egykori rektora emlékére állítottak szobrot. Juha Richárd Munkácsy-díjas szobrászművész alkotását a Belgyógyászati Intézet parkjában leplezték le kedden.