24 jan
Összefogás a méhnyakrákos betegekért
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara idén is csatlakozott a European Cervical Cancer Assiciation (ECCA) kezdeményezéséhez, az Európai Méhnyakrák Megelőzési Héthez azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a szűrővizsgálat és a HPV elleni védőoltás fontosságára.
20 jan
Új műszerek a GYTK-n
Csaknem egymilliárd forintért szerzett be a gyógyszertechnológiában használatos korszerű műszereket a Debreceni Egyetem egy pályázat keretében. Ezek segítségével egyebek mellett az Alzheimer-kór és a cukorbetegség gyógyításában alkalmazható hatóanyagokat tudnak kifejleszteni.
12 jan
Online nyílt nap az Egészségügyi Karon
Képzéseinek, hallgatói szolgáltatásainak népszerűsítésére online nyílt napot tart a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara január 13-án, csütörtökön 10 órától.
Különleges tehetségek az EK-án
A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat elnyert hallgatókat köszöntötték a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A Kari Tanács ülésének keretében rendezett ünnepségen négy hallgató kapta meg az egyik legrangosabb felsőoktatási elismerést.
Jótékonykodott az Egészségügyi Kar
Két héten át tartó jótékonysági akciót szervezett a Magyar Speciális Olimpia Szövetség segítésére a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Verzár Frigyes Szakkollégiuma. A kari összefogásnak köszönhetően 172 ezer forint gyűlt össze.
Segítőket képez az Egészségügyi Kar
Széleskörű képzési portfóliót, angol nyelvű szakokat, mesterképzéseket, azonnali elhelyezkedési lehetőséget kínál a továbbtanuló fiataloknak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az egészségügyi képzések mellett a társadalomtudományhoz kapcsolódó segítő szakmák is várják a felvételi előtt álló diákokat Nyíregyházán.
Online toboroz az Egészségügyi Kar
Online nyílt napon népszerűsíti képzéseit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara.
Itt a vizsgaidőszak
A Debreceni Egyetem csaknem 30 ezer magyar és külföldi diákja számára kezdődött meg a vizsgaidőszak, amikor valamennyi, az intézmény 14 karán tanuló hallgató számot adhat az őszi félév alatt megszerzett tudásáról.
Termékfejlesztés vállalatokkal
Projektzáró keretében mutatták be azt az új cukorbetegség elleni készítményt, amelyet a Debreceni Egyetem kutatói ipari partnerekkel konzorciumban fejlesztettek. Az étrendkiegészítő a tervek szerint már a jövő évben forgalomba kerülhet.