27 júl
Pótfelvételi a DE Egészségügyi Karán
Megkezdődött a pótfelvételi, államilag támogatott helyekre is!
26 júl
Ismerd fel időben! Ments életet! Az idő agyszövet!
Az Egészségügyi Kar 4 fős delegációja, a Campus Fesztivál szakmai programján kvízjátékra invitálta az érdeklődőket.
21 júl
Egységes onkoradiológiai ellátás
Magyarországon az elmúlt években Európában egyedülálló onkológiai hálózat alakult ki - mondta az emberi erőforrások minisztere kedden a Debreceni Egyetemen (DE), amikor átadták az onkoradiológiai klinika új épületét.
20 júl
Előítéletesség nélkül – Szakmai tisztességgel (e-könyv)
Előítéletesség nélkül – Szakmai tisztességgel című nemzetközi tanulmánykötet elektronikus formában is elérhető.
19 júl
Klinikai Központ a Campuson
Minden eddiginél több egységgel vesz részt az idei Campus Fesztiválon a Debreceni Egyetem Klinikai Központja. Nekik is köszönhetően az Egyetem Tér fesztiválhelyszínen számos érdekes, látványos, valamint hasznos ismeretet nyújtó program vár a közönségre.
12 júl
Megtartották az utolsó tanévzárót
Idei harmadik, egyben utolsó tanévzáró ünnepségét tartotta a Debreceni Egyetem a Nagyerdei Stadionban. Szombaton az Egészségügyi-, a Fogorvostudományi-, a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai-, a Gyógyszerésztudományi-, a Műszaki-, valamint a Népegészségügyi Kar végzősei búcsúztak.
08 júl
Megjelent az Acta Medicinae et Sociologica c. tudományos folyóirat következő lapszáma.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
02 júl
Állatasszisztált pedagógia
Úgynevezett állatasszisztációra fókuszáló pedagógusképzést indít a Debreceni Egyetem. A két éves oktatás alatt a jelentkezők elsősorban azt tanulják meg, miként tudnak segíteni speciálisan kiképzett állatokkal, főleg kutyákkal a rászoruló gyerekeknek.
Itt az új Egészségközpont Magazin
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ ismeretterjesztő magazinjának tavaszi-nyári számában többek között a mesterséges megtermékenyítésben megjelent csúcstechnológiáról, a debreceni betegellátás új korszakáról, valamint a március óta működő Poszt-COVID ellátórendszerről lehet olvasni.