Védőnői Módszertani és Népegészségügyi Kutatócsoport

Célja

Céljaik között védőnői módszertani és népegészségügyi témák tudományos vizsgálata, illetőleg ilyen vizsgálatokban való kollaboráció szerepel

Tagjai

• Dr. Kósa Zsigmond főiskolai tanár a kutatócsoport vezetője (Védőnői Módszertani és Népegészségügyi Tanszék)
  • Dr. Sárváry Attila főiskolai tanár (Ápolástudományi Tanszék)
  • Dr. Takács Péter főiskolai docens (Egészségügyi Informatikai Tanszék)
  • Gyulai Anikó tanársegéd (Védőnői Módszertani és Népegészségügyi Tanszék)
  • Jávorné Erdei Renáta gyakorlati oktató (Védőnői Módszertani és Népegészségügyi Tanszék)
  • Rákóczi Ildikó mestertanár (Védőnői Módszertani és Népegészségügyi Tanszék)

Jelenleg folyó vizsgálatok

• Védőnői méhnyakszűrés attitűd és időmérleg kutatás (Témavezető: Gyulai Anikó)
  • Védőnői pályakövetés és pályaszocializáció (DE EK, ME EK, PTE ETK, STE ETK, SZTE  ESZKK kutatási kollaboráció)
  • A hátrányos helyzetű csoportok egészségi állapotának és egészségmagatartásának vizsgálata (Témavezető: Prof. Dr. Ádány Róza Megelőző Orvostani Intézet)
  • Iskoláskorúak egészségmagatartásának vizsgálata Nyíregyháza városban (Témavezető: Dr. Sárváry Attila)

Frissítés dátuma: 2017.11.02.