Védőnői módszertani és Népegészségtani Tanszék

A Védőnői Módszertani Tanszék 2002-ben jött létre, majd 2008-tól Védőnői Módszertani és Népegészségtani Tanszék néven működik Dr. Kósa Zsigmond vezetésével. Alapvető feladata a védőnői és szülésznői képzéshez kapcsolódó oktatási és kutatási feladatok ellátása.

Tanszékvezető:  Jávorné Dr. Erdei Renáta

Tagok

További óraadó oktatóink és külső munkatársaink

• Dr. Dicső Ferenc (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Gyermekgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Tóth Péter (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Urológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Horváth Zsanett (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Sebészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Kántor Katalin (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Gyermek Rehabilitáció, Nyíregyháza)
  • Dr. Kavalecz Fatime (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Szemészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Leskó Tibor (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Szülészet-Nőgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Merő Gabriella (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Gyermekgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Bodnárné Dr. Mikulányi Judit (vállalkozó)
  • Dr. Molnár Bernadett (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Gyermekgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Novák Miklós (Felső Szabolcsi Kórház ,Szülészet-Nőgyógyászat, Kisvárda)
  • Dr. Őszéné Dr. Gajdos Anikó (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Nyíregyháza)
  • Dr. Pap Károly (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Szülészet-Nőgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Riskó Ferenc (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Sürgősségi Osztály, Nyíregyháza)
  • Bákányné Mikó Zita (Egészségügyi Alapellátási Igazgatóság, Nyíregyháza)
  • Dr. Szabó Gábor (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Baleseti Sebészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Szántó Jenő (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Fül-Orr-Gége, Nyíregyháza)
  • Dr. Szondy Györgyi (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Bőrgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Ferenczi Beáta (Klinikai és mentálhigiéniai gyermek szakpszichológus, Bocskaikert)
  • Hudák Csabáné (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Szülészet-Nőgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Szalayné Kónya Zsuzsa (Debreceni Egyetem Dietetikai Szolgálat, Debrecen)
  • Vida Katalin (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Szemészet, Nyíregyháza)
  • Takács Erika (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Baleseti Sebészet, Nyíregyháza)
  • Kőműves Zsuzsanna (pszichológus vállalkozó)
  • Dr. Amászta József (Felső-Szabolcsi Kórház, Kisvárda)
  • Vámosi Istvánné (vállalkozó)

Tanszéki adminisztrátor, oktatásszervező

Szakmai szervezeti tagság

• NKE- Népegészségügyi Képző- és Kutatóhelyek Egyesülete
  • MAVE – Magyar Védőnők Egyesülete
  • MÁE – Magyar Ápolási Egyesület (Vezetőségi tag)

Kapcsolatok

• Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház 4400 Nyíregyháza, Szent I. u. 68., 4900 Fehérgyarmat, Damjanich u. 1., 4700 Mátészalka, Kórház u. 24., 4320 Nagykálló, Szabadság tér 13.
  • Debreceni Egyetem Klinikai Központ, 4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 98.
  • Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet,4143 Debrecen, Bartók Béla u. 2-26.
  • Felső Szabolcsi Kórház,4600 Kisvárda, Árpád u. 26.
  • B-A-Z Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház,3525 Miskolc, Szentpéteri kapu 72-76.
  • B-A-Z Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház,
  • Szent Ferenc Kórházi Telephely, 3529 Miskolc, Csabai kapu 42.
  • Miskolci Semmelweis Kórház Egészségügyi Központ,3529 Miskolc, Csabai kapu 9-11.
  • Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház Rendelőintézet,5004 Szolnok, Tószegi út 21.
  • Gróf Tisza István Kórház,4104 Berettyóújfalu, Orbán B. tér 1.
  • Erzsébet Kórház,3980 Sátoraljaújhely, Mártírok u. 9.
  • Markhot Ferenc Kórház,3300 Eger, Széchenyi út 27-29.
  • Kazincbarcikai Kórház Nonprofit Kft.,3700 Kazincbarcika, Május 1. u. 56.
  • Heim Pál Gyermekkórház,1089 Budapest, Üllői út 86.
  • HM Állami Egészségügyi Központ,1134 Budapest, Róbert krt. 44.
  • Országos Tisztifőorvosi Hivatal,1097 Budapest, Albert Flórián u. 2-6.
  • Sz-Sz-B Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály,4400Nyíregyháza, Árok u. 41.

Frissítés dátuma: 2019.07.25.