CARPE Konferencia

2019. október 29. - 13:15
2019. október 23-25. között került megrendezésre az 5th. CARPE Konferencia Valenciában.

A CARPE (Consortium for Applied Research and Professional Education) nemzetközi konzorcium, melynek Európa vezető alkalmazott tudományokkal foglalkozó egyetemei (Hamburgi Alkalmazott Tudományok Egyeteme, Manchesteri Metropolitan Egyetem, Turkui Alkalmazott Tudományok Egyeteme, Utrechti Alkalmazott Tudományok Egyeteme, Valenciai Politechnikai Egyetem, valamint a Debreceni Egyetem) a tagjai. A jelenlegi konferencia az oktatás, fenntarthatóság, innováció, társadalmi kihívások, vállalkozói készség, digitális átalakulás, az egészségügy és a jóllét témáit ölelte körbe.

A rendezvényen Karunkat Rusinné dr. habil Fedor Anita mb. általános és tudományos dékánhelyettes és Jávorné Dr. Erdei Renáta tanszékvezető képviselte. Előadásukban a munkaerőpiaci helyzet, a prekariátus jelensége és a szubjektív egészségi állapot összefüggéseinek empirikus eredményeit mutatták be, Labormarket situation, Precariate, Subjective Health címmel.

CARPE Konferencia