Európai méhnyakrák megelőzési hét

2018. február 06. - 11:00

EURÓPAI MÉHNYAKRÁK MEGELŐZÉSI HÉT

Az Egészségügyi Kar adott otthont a Nyíregyházi Leány és Nőegylet Egyesület és a Kar Védőnői Módszertani és Népegészségtani Tanszéke rendezvényének, amelyen a méhnyakszűrés jelentőségére hívták fel a figyelmet. Az esemény első részében klubszerű foglalkozást tartottak, „Fiatalok a méhnyakrákos nők gyógyulásáért”címmel, ahol a résztvevők kötetlenül beszélgettek a méhnyakrák megelőzéséről, továbbá, a méhnyakrákkal diagnosztizált nők segítésének a lehetőségeiről. A klubfoglalkozás keretében került sor gyöngykarkötők fűzésére és mályvavirágok horgolására, amelyeket a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak-, és Egyetemi Oktatókórház Jósa András Oktatókórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán fekvő betegeknek ajánlották fel, hogy ezt viselve érezzék a támogatást, erősítsék a gyógyulásba vetett hitüket. Délután szakmai programban keretében előadásokat hallhattak az érdeklődők a témával kapcsolatban.