Duális képzés szociális munka szakon

2017. november 22. - 08:00

A Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara valamint a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszéke konzorciumi együttműködésében sikeresen pályázott a szociális munkás szak duális képzéssé történő átalakítására.

A projekt célja a szociális munka szak munkaerő-piaci elvárásokhoz való szoros igazodása, az oktatók módszertani fejlesztése. A duális képzés olyan lehetőségeket teremt a hallgatóknak, amely során a szakmai önállósodás magas fokon javul, a gyakorlati ismeretek készség szintű megjelenése természetes eredmény.

A 2017. november 22-én megrendezett projektindítón elhangzott, hogy a képzés sikerességének elengedhetetlen feltétele a gyakorló helyekkel való szoros együttműködés. Elsőként a Start Rehabilitációs Nonprofit Kft. csatlakozott a projekthez, de további együttműködések megkötése is folyamatban van.