Sürgősségi és Oxiológiai Tanszék

A Sürgősségi és Oxiológiai Tanszék elődje Oxyologiai Tanszék néven 2000–ben jött létre Dr. Szép Imre főiskolai docens vezetésével. A tanszék munkatársai interdiszciplináris, oxiológiai ismeretekkel rendelkező szakemberek, akik az egészségtudomány különböző területeit képviselik. Megjelenítik a sürgősségi- és klinikai betegellátás szegmenseit.

Tanszékvezető

• Dr. Szabó Zoltán egyetemi docens

Tagjai

További óraadó oktatóink és külső munkatársaink

• Dr. Fehérvári Mária (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Belgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Dicső Ferenc (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Gyermekosztály, Nyíregyháza)
  • Bosnyákné Dr. Tomcsa Gabriella (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Gyermekosztály, Nyíregyháza)
  • Dr. Breitenbach Géza ()
  • Dr. Szondy Györgyi (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Bőrgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Kavalecz Fatime (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Szemészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Szabó Péter (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Pulmonológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Haja Ferenc (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Urológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Riskó Ferenc (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Sürgősségi Osztály, Nyíregyháza)
  • Dr. László István (Debreceni Egyetem Aneszteziológia és Intenzív Terápiás Tanszék, Debrecen)
  • Dr. Diószeghy Péter (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Neurológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Szim János (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Traumatológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Szabó Gábor (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Traumatológia, Nyíregyháza)
  • Hegedűs János (OMSZ Nyíregyháza)
  • Dr. Fodor Mihály (Debreceni Egyetem, Igazságügyi Orvostani Intézet, Debrecen)
  • Dr. Svéda Szabolcs (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Sebészet, Nyíregyháza)
  • Dr. Ivancsó Béla (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Szülészet-Nőgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Medve László (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Szülészet-Nőgyógyászat, Nyíregyháza)
  • Dr. Őszéné Dr. Gajdos Anikó (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Nyíregyháza)
  • Dr. Gebri Györgyi (Viola Gyógyszertár, Nyíregyháza)
  • Dr. Morvai Szabolcs (Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet, Felnőtt Pszichiátria Osztály, Debrecen)

Demonstrátoraink: Minden évben legjobb tanulmányi eredményt elért hallgatóinak pályázhatnak a kiírt demonstrátori helyekre. A pályázatot nyert hallgatók aktívan részt vesznek az oktatásban és segítik a tanszék munkáját.

Frissítés dátuma: 2017.10.23.