Ápolástudományi Tanszék

Az Ápolástudományi Tanszék elődje Ápolási Tanszék néven 2000. április 01-én jött létre Dr. Szabó Tünde koordinációjával. A jelenlegi Ápolástudományi Tanszék 2013 márciusában alakult a karon Dr. Sárváry Attila vezetésével. A tanszék munkatársai ápolástudományi és egészségtudományi szakemberek és az ápolástudomány különböző területeit képviselik. Megjelenítik az ápolásoktatás, az ápoláskutatás, a klinikai ápolás az akut és krónikus ápolás szegmenseit.

Tanszékvezető

​További óraadó oktatóink és külső munkatársaink

• Dr. Szerafin László (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Hematológia, Nyíregyháza)
  • Dr. Diószeghy Péter (Sz.-Sz.-B. Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, Neurológia, Nyíregyháza)