18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
16 már
Állami kitüntetést kaptak
A Debreceni Egyetem több, kiemelkedő tudományos, szakmai munkát végző oktatója, kutatója, munkatársa részesült állami elismerésben a nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket a díjazottak későbbi időpontban vehetik majd át.
11 már
Koronavírus fertőzéssel összefüggő intézkedések a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán
A Magyar Kormány intézkedései alapján tájékoztatjuk az Egészségügyi Kar hallgatóit, oktatóit, és minden munkavállalóját.
10 már
#BE FITT-EK - Légy Fiatal Társadalom Tudósunk!
Kreatív, szórakoztató társadalomtudományi vetélkedő középiskolások számára.
Hallgatói pályázati felhívás
Belső kutatási pályázat EFOP-3.6.1. projekt keretében hallgatóknak, doktoranduszoknak és fiatal kutatóknak.
Az okostelefon addikció
Karunk Mentálhigiénés Irodájának következő előadása. Az előadást Dr. Körmendi Attila, pszichológus a DE Pszichológia Intézetének oktatója tartja.
Egészségproblémák hallgatói szemmel
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának tizennégy hallgatója tartott előadást a Tudományos Diákköri Konferencián, melynek témaköre ezúttal az egészségszociológia volt. Az eseményen elhangzott: ezek a munkák hosszú távon hatással lehetnek a fiatalok pályafutására.
24 feb
Modern terápiák az allergia ellen
Magyarországon mintegy 2 millió ember allergiás. A betegség gyerekkorban is igen gyakori, a gyerekek 15-20 százalékát érinti. A gyermekkori allergia sajátosságairól és a legújabb terápiás lehetőségekről tanácskoztak a Debreceni Egyetem szakemberei pénteken, a DAB Székházban.