Jó gyakorlatok a bioetika oktatásában
A bioetika tanításának módszertani kérdéseiről és aktuális kihívásairól kezdődött tanácskozás december 1-jén a Debreceni Egyetemen. A workshopra négy országból érkeztek szakemberek.
Amerikai-svájci kutatóé a Debrecen-díj
A daganatos, az anyagcsere- és az immunológiai betegségek kialakulásával, gyógyításával kapcsolatos felfedezések élenjárója, Michael N. Hall kapta idén a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetést.
Négyszeres boldogság
Harminc év után újra négyes ikrek születtek november 24-én a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. A babákat 12 fős orvoscsoport segítette a világra.
Indiai professzor az egyetemen
Vendégprofesszor érkezett az ájurvéda tanszék élére. Asmita Wele bekapcsolódik a Debreceni Egyetem kutatásaiba, kurzusokat tart, és az Európai Ájurvéda Tudományos Intézet megalapításán dolgozik majd.
Fekete fokhagyma a szívinfarktus ellen
A Debreceni Egyetemen kifejlesztett innovatív élelmiszereket és technológiákat is megismerhették a hallgatók egy hétfői, a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett tudományos tanácskozáson.
Ne gyújts rá, és nyerj éveket!
Egyetlen szál cigaretta is 11 perccel rövidíti meg az életet, a rendszeres dohányzás pedig mínusz 14 évet jelent. Erre figyelmeztet november 17-én a füstmentes világnap.
A legapróbb hősök
Tenyérnyi, mindössze 300 grammos, a várandósság félidejében született babák is küzdenek az életükért a Debreceni Egyetem Gyermekklinikáján. November 17-e a koraszülöttek világnapja, ezért lilára vált a Nagyerdei Víztorony.
Áttörést hozhat a debreceni kutatás
HIV-betegeken segíthet és a gombás tüdőfertőzések gyógyítására is alkalmas lehet a Debreceni Egyetem kutatói által tanulmányozott szer. A kísérletek eredményeit a neves Nature-lapcsaládhoz tartozó kiadványban publikálták.
FM90: A Debreceni Egyetem időtlen tudósa
Öregedéssel kapcsolatos kutatási eredményeiről beszélt Zsolnai-Nagy Imre gerontológus az FM90 Campus Rádióban.
Cukorbetegség: veszélyeztetett gyerekek és végtagok!
Amputáció, vakság és veseelégtelenség. Ezek a cukorbetegség leggyakoribb szövődményei. A világjárvány a felnőttek mellett már a gyerekeket is drámai módon érinti. A veszélyekre és a megelőzés fontosságára hívja fel a figyelmet a diabétesz világnap november 14-én.