14 feb
A vírus és az ember
A tél egyik legaktuálisabb témájával, a vírusokokkal foglalkozott a Tudósiskola tehetséggondozó program új előadása. A Debreceni Egyetem rektorhelyettese, Tőzsér József kutatóként beszélt a terület legérdekesebb kérdéseiről a Kossuth Gyakorló gimnazistáinak.
12 feb
Diplomaosztó
12 feb
A csontvelő-átültetés új központja
Steril kórtermekkel és korszerű műszerekkel bővült a Klinikai Központ Hematológiai Osztálya. A félmilliárd forintból megújult csontvelő-transzplantációs részleg jelentősen javíthatja a hematológiai betegek életkilátásait és csökkentheti az országos várólistát.
08 feb
Látogatási tilalom
Részleges látogatási tilalom lesz péntektől a Klinikai Központban. Az influenzajárvány miatti korlátozás érinti a Gyermekgyógyászati Klinikát, a transzplantációs, onkohaematológiai, szülészeti és intenzív osztályokat.
07 feb
Orvosképzést segítő felajánlás
A Debreceni Egyetem elsőéves orvostan- és fogorvostan-hallgatóinak gyakorlati képzésében nyújtanak segítséget a Medicor Kéziműszer Zrt. által felajánlott világszínvonalú orvosi eszközök. A társaságtól idén 764 gyakorlókészletet kapnak a diákok.
06 feb
Rekordszámú csontvelő-átültetés
Minden eddiginél több, összesen 101 csontvelő-transzplantációt végeztek tavaly a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Hematológiai Tanszékén. A jelentős eredmény apropóján tudományos tanácskozást tartottak hétfőn a DAB Székházában.
02 feb
Szűréssel az életért
A korai stádiumban felfedezett méhnyakrák szinte száz százalékban gyógyítható. A szűrővizsgálatok fontosságára hívták fel a figyelmet a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán rendezett konferencián, Nyíregyházán.