19 feb
#BE FITT-EK - Légy Fiatal Társadalom Tudósunk!
Kreatív, szórakoztató társadalomtudományi vetélkedőt középiskolások számára.
10 feb
Diplomaosztó Ünnepség az Egészségügyi Karon
Megtartotta Tanévzáró Diplomaosztó Ünnepi Szenátusi és Kari Tanácsülését a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara.
07 feb
Korszerű tudással a családokért
A szülésznő és védőnő szakirányú képzés tapasztalatait, gyakorlati és pályaorientációs lehetőségeit vitatták meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán, Nyíregyházán. A rendezvényen a magas szintű gyakorlati oktatás fontosságára is felhívták a figyelmet.
06 feb
Rekordadomány a gyermekklinikának
Jelentős összegű támogatást kapott a Debreceni Egyetem gyermekklinikája. Az idei Debrecen Város Bálján jótékonysági célra 12,3 millió forint gyűlt össze, melyet a klinikát segítő Leukémiás Gyermekekért Alapítvány részére ajánlottak fel. Az adományt szerdán adták át a szervezők.
29 jan
Minden, ami az ember és a világ
Kiszámítható jövőt, széleskörű szakmai tudást és a rendszerszintű gondolkodásmód elsajátítását kínálja alap- és mesterképzésein a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara. Az NK alapképzései komplex egészségtudományi szemléletet is adnak a hallgatóknak.
24 jan
Az egészség központja lesz a Főnix
Mozgásszervi állapotfelméréssel, edzésélettani előadásokkal és prevenciós mozgástani foglalkozásokkal is készülnek a DE sporttudományi szakemberei a következő FőnixFittre. Háromezer négyzetméteren standok és a legjobb erőnléti edzők várják majd a látogatókat.
14 jan
Emberségre, segítésre nevelnek
Egyedülálló ösztöndíjakkal, korszerű skill laborokkal és duális képzéssel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A segítő szakmák iránt érdeklődők január 16-án nyílt napon tájékozódhatnak továbbtanulási lehetőségeikről.
Terv készül az egészséges Debrecenért
A város új egészségtervének létrehozása érdekében kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara és Debrecen önkormányzata. Az eseményen a nyolcadik osztályosok körében elvégzett szűrővizsgálatok eredményét is értékelték.