Jelentkezz az Evangélikus Roma Szakkollégiumba!

2017, július 24 - 09:05

FELVÉTELI FELHÍVÁS

Jelentkezz az Evangélikus Roma Szakkollégiumba!

A nyíregyházi Evangélikus Roma Szakkollégium felvételt hirdet a felsőoktatásba jelentkező, vagy már ott tanuló roma, illetve hátrányos helyzetű hallgatók számára a 2017-18-as tanév I. szemeszterére.

Segítünk, hogy

ü  fejlődj!

ü  teljesítsd a követelményeket!

ü  megszerezd a diplomát, a nyelvvizsgát!

Személyes támogató szolgáltatásokat (tutorálás, mentorálás) nyújtunk, tanulást és elhelyezkedést is segítő csoportfoglalkozásokat biztosítunk szakmai műhelymunkák keretében.

Az ERSZK közösségi teret, a szakmai fejlődéshez nélkülözhetetlen professzionális légkört és változatos programokat biztosít hallgatói számára.

·         Közösségi, gyülekezeti alkalmak és tevékenységek

• A kereszténység létrejöttével és történetével kapcsolatos ismeretek
  • A kereszténység, mint történelem és társadalomformáló erő, értékrend
  • A cigányság története, szociológiai jellemzői, népismeret / kulturális antropológia
  • Romák az oktatásban, romák a munkaerő-piacon
  • Kisebbségvédelem, esélyegyenlőség, előítélet csökkentés
  • Civil kezdeményezések, roma programok, társadalmi felelősségvállalás- önkéntesség
  • Kommunikáció-, vitakultúra fejlesztése
  • Művészetek (irodalom, képzőművészet, zene, tánc, színház és színjátszás)
  • Tréningek
  • Kötelező idegen nyelvi képzés - ingyenes felkészítés nyelvvizsgára
  • A tanulmányi eredménytől és a szakkollégiumi teljesítménytől függő ösztöndíj
  • Találkozási lehetőségek, életre szóló kapcsolatok

Jelentkezni az Evangélikus Roma Szakkollégium honlapján lehet (meersz.hu / Jelentkezés) a  kérdőív kitöltésével, melyhez a következő dokumentumokat kell feltölteni:

Ø  fényképes önéletrajz elérhetőségekkel

Ø  kézzel írott motivációs levél („miért szeretnék szakkollégista lenni?”)

Ø  lezárt utolsó félév index másolata vagy a felvételt igazoló értesítés másolata

Ø  1-1,5 oldalas dolgozat: „Személyes felelősségem a sorsom alakításában -    avagy segíts magadon, az Isten is megsegít!”

Későbbi elküldéssel:

Ø  lelkészi ajánlás (egy hónapnál nem régebbi)

Ø  halmozottan hátrányos helyzetet, vagy speciális állapotot, szükségletet dokumentáló igazolásokat (amennyiben fennáll)

Jelentkezési határidő: 2017.augusztus 12.

A felvételi szóbeli fordulójának tervezett ideje: 2017. augusztus 25-27. - Bevonótábor, részletek az írásbeli jelentkezés lezárását követően

www.meersz.hu/Jelentkezés

További információk: