Nyíregyházi Gerontológiai Napok

2016, november 22 - 12:04 „Innovációs lehetőségek az idősödő emberek segítésében” c. szakmai tanácskozásra
FELHÍVÁS

Nyíregyházi Gerontológiai Napok
Debreceni Egyetem, Egészségügyi Kar, Nyíregyháza

Időpont: 2016. december 2.

Tisztelettel meghívjuk az érdeklődőket a fenti szakmai tanácskozásra. A helyszín a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara Torony Tetőtéri terem (Cím: DE-EK - 4400 Nyíregyháza, Sóstói u. 2-4.)
A szakmai tanácskozás szervezői a délutáni szekciókhoz várják előadók jelentkezéseit a mellékelt meghívó tervezetben szereplő témákhoz. Az előadással jelentkező kollégák az előadás címét és abstractját Kótisné Plajner Mónikának küldjék meg plajner.monika@foh.unideb.hu e-mail címre, legkésőbb 2016. november 25-ig. Az előadók mentesülnek a díjfizetés alól.

A szakmai tanácskozás pontértéke: 5 (K-16-017/2016)

A résztvevők (nem előadók) jelentkezési határideje: 2016. november 29.
Tervezett előadások:
  • Prof. Dr. Semsei Imre: Változó világ – változó emberek
  • Dr. Máthé Endre: Az egészséges öregedés, mértékletes táplálkozás és genomiális szabályozás viszonyrendszerében
  • Dr. habil Fábián Gergely: Állapotfelmérő eszközök használatának lehetőségei az idősgondozásban
  • Dr. Horváth László Phd.: Az idősek körében végzett szociális munka új kihívásai

Tervezett délutáni szekció témák:
  • Kitekintés az Európai Uniós gondozási rendszereire, stratégiáira és módszereire (szekcióvezető: Patyán László)
  • A társas kapcsolatok jelentősége a mindennapokban az 50+ népesség körében (szekcióvezető: Huszti Éva Phd)
  • Időskorban jellemző megbetegedések (szekcióvezető: Dr. Szegedi János)
  • Generációs szempontok az idősek ellátásában (szekcióvezető: Papp Katalin Phd.)

Letölthető dokumentumok