Összefogás a fogyatékos emberekért
Az értelmi fogyatékosok életének, egészségének fejlesztése érdekében kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara és a Magyar Speciális Olimpia Szövetség. Az új elnökségbe beválasztották Pázmány Viktóriát, a kar egyik oktatóját.
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.
Doktorandusz konferencia az EK-n
Rekordszámú résztvevője volt a XIII. Nyíregyházi Doktorandusz Konferenciának, melyet december 5-én tartottak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A tanácskozáson nyolc szekcióban, több mint 80 előadás hangzott el.
II. Ápolástörténeti szakmai vetélkedő
A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kara adott otthont a II. Ápolástörténeti szakmai vetélkedőnek, melyen Karunk 6 ápoló hallgatója vett részt.
Az idősödő társadalom kihívásai
A demenciával élők gondozásának hazai és nemzetközi kérdései, valamint az időskori aktivitás voltak a kiemelt témái a XII. Nyíregyházi Gerontológiai Napoknak. A nemzetközi konferenciát november 21-én tartották a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
Értékteremtő tudomány Szolnokon is
Egészségipar, járműipar, turizmus – ezekkel a témákkal foglalkozott az a konferencia, melyet a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendeztek meg szerdán a Debreceni Egyetem Szolnoki Campusán.