27 feb
Vigyázunk az egészségére
Személyre szabott egészségügyi tanácsadással, ingyenes vérnyomás- és a vércukorszint-méréssel várják a látogatókat a Klinikai Központ szakemberei március 2-4. között a Natural Expón, a Fórum bevásárlóközpontban.
26 feb
Szívgyógyászok rangos konferenciája
Az iszkémiás szívbetegségek új prevenciós és terápiás lehetőségeiről lesz szó a XXIII. Debreceni Kardiológiai Napokon. A kongresszust a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével február 28. és március 3. között rendezik a Kölcsey Központban.
20 feb
Új terápiák az allergia ellen
Megszüntethető-e az étel és a gyógyszerallergia? – többek között erre a kérdésre keresték a választ azon a szakmai találkozón, ahol az allergológiai és autoimmun betegségek legújabb kezelési módjairól tájékoztatták az orvosokat a Debreceni Egyetem szakemberei.
14 feb
A vírus és az ember
A tél egyik legaktuálisabb témájával, a vírusokokkal foglalkozott a Tudósiskola tehetséggondozó program új előadása. A Debreceni Egyetem rektorhelyettese, Tőzsér József kutatóként beszélt a terület legérdekesebb kérdéseiről a Kossuth Gyakorló gimnazistáinak.
12 feb
Diplomaosztó
12 feb
A csontvelő-átültetés új központja
Steril kórtermekkel és korszerű műszerekkel bővült a Klinikai Központ Hematológiai Osztálya. A félmilliárd forintból megújult csontvelő-transzplantációs részleg jelentősen javíthatja a hematológiai betegek életkilátásait és csökkentheti az országos várólistát.
08 feb
Látogatási tilalom
Részleges látogatási tilalom lesz péntektől a Klinikai Központban. Az influenzajárvány miatti korlátozás érinti a Gyermekgyógyászati Klinikát, a transzplantációs, onkohaematológiai, szülészeti és intenzív osztályokat.
07 feb
Orvosképzést segítő felajánlás
A Debreceni Egyetem elsőéves orvostan- és fogorvostan-hallgatóinak gyakorlati képzésében nyújtanak segítséget a Medicor Kéziműszer Zrt. által felajánlott világszínvonalú orvosi eszközök. A társaságtól idén 764 gyakorlókészletet kapnak a diákok.