26 már
A bőrgyógyászat újdonságai
A krónikus csalánkiütés és a súlyos ekcéma új diagnosztikai, valamint kezelési lehetőségeiről is szó volt a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Klinikáján tartott szakmai találkozón, március 24-én.
21 már
A szociális munka világnapja az EK-n
A gyermekek és felnőttek bántalmazására, a fontos társadalmi kérdésekre hívták fel a figyelmet a szociális munka világnapjához kapcsolódva március 19-én és 20-án a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
06 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Bővülő betegellátás, régi kar új néven, tudományos tanácskozások, Welcome Dinner, Éjféli Koncert, Buzánszky Kupa – az egyetem legfontosabb februári híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
06 már
Szülés után is épen, egészségesen
Kismamáknak szóló egyedülálló kutatást indít a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája. A „Babántúl” programmal a várandós nők figyelmét szeretnék felhívni a szülés utáni regeneráció fontosságára, és egy új étrend-kiegészítő hatását is vizsgálják.
01 már
Elképesztő kardiológiai siker
Húsz év alatt csaknem harmadára csökkent a szívinfarktusban elhunyt betegek száma – hangzott el a XXIII. Debreceni Kardiológiai Napok csütörtöki sajtótájékoztatóján. A Debreceni Egyetem katéteres laboratóriumában évente 6-700 akut infarktusos betegek látnak el.
27 feb
Vigyázunk az egészségére
Személyre szabott egészségügyi tanácsadással, ingyenes vérnyomás- és a vércukorszint-méréssel várják a látogatókat a Klinikai Központ szakemberei március 2-4. között a Natural Expón, a Fórum bevásárlóközpontban.
26 feb
Szívgyógyászok rangos konferenciája
Az iszkémiás szívbetegségek új prevenciós és terápiás lehetőségeiről lesz szó a XXIII. Debreceni Kardiológiai Napokon. A kongresszust a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével február 28. és március 3. között rendezik a Kölcsey Központban.