24 jan
Az egészség központja lesz a Főnix
Mozgásszervi állapotfelméréssel, edzésélettani előadásokkal és prevenciós mozgástani foglalkozásokkal is készülnek a DE sporttudományi szakemberei a következő FőnixFittre. Háromezer négyzetméteren standok és a legjobb erőnléti edzők várják majd a látogatókat.
14 jan
Emberségre, segítésre nevelnek
Egyedülálló ösztöndíjakkal, korszerű skill laborokkal és duális képzéssel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A segítő szakmák iránt érdeklődők január 16-án nyílt napon tájékozódhatnak továbbtanulási lehetőségeikről.
Terv készül az egészséges Debrecenért
A város új egészségtervének létrehozása érdekében kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara és Debrecen önkormányzata. Az eseményen a nyolcadik osztályosok körében elvégzett szűrővizsgálatok eredményét is értékelték.
Összefogás a fogyatékos emberekért
Az értelmi fogyatékosok életének, egészségének fejlesztése érdekében kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara és a Magyar Speciális Olimpia Szövetség. Az új elnökségbe beválasztották Pázmány Viktóriát, a kar egyik oktatóját.
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.
Doktorandusz konferencia az EK-n
Rekordszámú résztvevője volt a XIII. Nyíregyházi Doktorandusz Konferenciának, melyet december 5-én tartottak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A tanácskozáson nyolc szekcióban, több mint 80 előadás hangzott el.